top of page

O NÁS

V současné době se zabýváme především kovovýrobou se zaměřením na drátěný program, zpracování plechů a trubek, sváření kovů, obrábění a práškové lakování. Máme vlastní nástrojárnu, metrologii a vývoj. Větší část našich výrobků je určena pro automobilový průmysl, např. rámy sedadel, dveřní táhla, komponenty zámků, loketní opěry, vzpěry kapoty a mnoho dalších. 

Více než 30 let společnosti ASV výrobní družstvo

ASV výrobní družstvo vzniklo transformací družstva VELOREX Hradec Králové v roce 1992. V původních prostorech firmy byla na počátku minulého století truhlářská dílna, která se po znárodnění, v roce 1950, přeorientovala na kovovýrobu v rámci výrobního družstva VELOREX Hradec Králové. Vyráběla se zde hlavně legendární tříkolová vozidla VELOREX s motocyklovým motorem až do roku 1968. Pak se výroba vozidel přesunula na krátkou dobu do závodu v Rychnově nad Kněžnou, který je v současné době také součástí ASV.

V závodě v Solnici došlo postupně k útlumu výroby až do transformace v roce 1992,

kdy zde zůstaly jen sklady a malý autoservis pro Trabanty a Velorexy. V tomto roce

došlo k osamostatnění a přejmenování závodu v Solnici na ASV výrobní družstvo.

Dva roky trvalo nalezení cesty dalšího rozvoje, na kterou navazuje současná 

rozmanitá výroba. Již v roce 1996 jsme byli dodavatelem 100% dveřních táhel

do ŠKODY AUTO a.s.. V roce 2010 proběhla fúze se závodem v Rychnově nad Kněžnou, čímž došlo k důležitému rozšíření výrobních prostor. V letech 2016 a 2018 se společnost zařadila mezi 100 nejlepších firem v České republice a potvrdila tak svoji stabilní pozici nejen v automobilovém průmyslu. 

REFERENCE

vw
Škoda
gumotex
audi
Bosch
adient
Witte
ESAB
Brano
Leifheit
proseat
seat
magna
Scherdel
Tawesco
Valeo
bottom of page